Neshkis says Hello!

Hello,

My name is Gabija. I am an “extremely careful and caring” mother of three sons, of whom two go to school each fall. They travel on the streets, often walking on the road or cycling. After school they either going to activities or straight back home. Just this week three cyclists were killed and three young people were injured through the passage. Darkness surrounds us all the time, and I am "particularly stressed" for the safety of my children.

We talked how to behave safe on the street, remained of the rules of safe conduct and bought bright vests with reflectors. At school children have events about safety in road, light reflector vests are being given out. And what happens? Vests simply disappear after 3 days. I bought new vest. My son said: "Mom, do you see how I look in this vest! This is lame, nobody carries such a nonsense!" My anxiety levels rose. I started to observe my children as they go to school: taking a backpack, taking a gym bag  with sport outfits and goes to school, then to the clubs. I realized that the Gym Bag is something they carry at all time. Kids need gym bags and gym bags can help me it is only necessary to make the children want to be SAFE & COOL, and their moms will be CALM, as I am now. So I created Neshkis. 

I know I can not change everything right away, but I need to start now. My children have Neshkis, but in Lithuania there are thousands of children who travel on regional roads, villages and small towns, to whom we can help to become visible.

Let's do it together!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sveiki,

mano vardas Gabija. Esu trijų sūnų mama, iš kurių du kiekvieną rudenį eina į mokyklą. Jie keliauja gatvėmis, dažnai važiuojamąją kelio dalimi pėstute ar dviračiu, po mokyklos traukia į būrelius ir atgal namo. Kiekvieną rudenį spaudoje pradeda mirgėti antraštės perėjoje partrenktas 7-metis, sužalota 12-metė ėjusi per perėją. Vien per savaitę žuvo trys dviratininkai ir buvo sužaloti 3 nepilnamečiai ėję per perėjas. Tamsa vis ilgiau supa mus, ir mane apima „ypatingas nerimas“ dėl mano vaikų saugumo.

Tai ką gi aš darau: keletas pamokslų kaip elgtis gatvėje, primintos saugaus elgesio taisyklės bei nupirktos ryškios liemenės su atšvaitais. Mokyklose rengiama saugumo savaitė, dalinami atšvaitai. Ir kas įvyksta? Liemenės tiesiog dingsta po 3 dienų. Nu tiesiog ėmė ir dingo mokykloje. Apsimetu, kad tikiu. Giliai širdyje viliuosi, kad jas tikrai kas nors pasidovanojo ir yra naudojamos pagal paskirtį. Nuperku naujas liemenes, įdomesnes, nu bent jau man taip atrodė:) Ir tada pastebiu, kad užsidėjus kuprinę nebesimato atšvaitų. Nerimo lygis kyla. Vaikas neištvėręs: “Mama, ar tu matai kaip aš atrodau su šita liemene! Niekas nenešioja tokių nesąmonių!“ Aš supratau, kaip ir jūs tikriausiai, kad, kol nėra sąmoningo noro kažką daryti niekas ir nevyks.

Pradedu stebėti vaikus kaip jie eina į mokyklą: užsideda kuprinę, pasiima sporto krepšį, kuriame nešasi fizinio, futbolo ar baseino aprangą, mergaitės - baleto reikmenis ir eina į mokyklą, o vėliau į būrelius. Supratau, kad SPORTO krepšys yra būtent tas dalykas, kurį vaikai nešiojasi beveik visada. Jis jiems reikalingas, jis labiausiai matomas ir kaip tik jis man gali padėti, tik reikia padaryti, kad vaikai jo norėtų: kad jis būtų SAFE&COOL, o ir jų mamos tada jaustųsi ramios, taip, kaip dabar jaučiuosi aš. Taip gimė Neshkis.

Statistika rodo, kad 45% avarijų įvyksta susidūrus su automobiliais, 30 % avarijų užvažiavus ant pėsčiųjų. Dabar prasideda juodasis metų laikotarpis: 10-12 mėnesiais pėsčiųjų ir dviratininkų mirtingumas bei sužalojimas keliuose padidėja 50%. Viename straipsnyje rašė, kad jei visi turėtų atšvaitus, tai nebūtų visai žuvusių pėsčiųjų.

Žinau, kad negaliu visko pakeisti iš kart, bet pradėti reikia dabar. Mano vaikai jau turi Neshkis, dėl jų esu rami, bet Lietuvoje yra tūkstančiai vaikų, kurie keliauja rajoniniais keliais, kaimeliuose bei mažuose miestuose, kuriems mes galime padėti tapti matomais.

Padarykime tai drauge!Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published